Najczęściej zadawane pytania

RATOWNICTWO MEDYCZNE

Najczęściej zadawane pytania

Transport medyczny

 • Jeżeli mam skierowanie na transport z placówki medycznej to czy zrealizują go Państwo?
  Gdy otrzymali Państwo skierowanie na transport sanitarny to musi go zrealizować firma która podpisała umowę z daną placówką. Informacji na ten temat udzieli Państwu lekarza wystawiający skierowanie. Nasza firma realizuje transporty dla kilku przychodni w Krakowie. Oczywiście nie ma przeciwskazań abyśmy to my wykonali transport z innej placówki, lecz będzie on wtedy w 100% płatny. Więcej informacji na ten temat uzyskają Państwo u naszego dyspozytora pod numerem: 500 488 338.
 • Czy zespół wniesie i zniesie pacjenta po schodach?
  Oczywiście! Nasze zespoły realizują transporty na zasadzie "od łóżka do łóżka", łącznie z wnoszeniem i znoszeniem pacjenta. Pomagają także we wszystkich czynnościach w czasie trwania transportu.
 • Kto będzie w zespole transportowym?
  Zespół transportowy składa się z kierowcy ratownika i ratownika/ratownika medycznego lub pielęgniarki. Jeśli zaistnieje taka potrzeba do zespołu może dołączyć lekarz lub położna.
 • Nie wiem czy będę potrzebować transportu powrotnego, co zrobić?
  W tym wypadku optymalnie było by zamówić transport w jedną stronę, gdy transport powrotny będzie potrzebny zespół wróci po Państwa. Taką potrzebę należy zgłosić naszemu dyspozytorowi pod numerem: 500 488 338
 • Nie wiem ile potrwa wizyta, czy zespół musi oczekiwać?
  Zespół nie musi z Państwem oczekiwać, ale oczywiście może. Wszystko w zależności od Państwa potrzeb. Oba rozwiązania można poznać kontaktując się z nami.
 • Czy osoba towarzysząca może jechać z pacjentem?
  Oczywiście że tak! W czasie trwania każdego naszego transportu jedna osoba towarzysząca może jechać z pacjentem.
 • Ile kosztuje transport pacjenta?
  Cena transportu zależna jest od wielu czynników takich jak: odległość, czas, rodzaj zespołu czy dodatkowe specjalne wymagania i dlatego każdy jest wyceniany indywidualnie. Jeśli chcą Państwo poznać cenę swojego transportu należy skontaktować się z naszym dyspozytorem pod numerem:
  500 488 338.
 • Czy dysponują Państwo zespołami transportowymi z lekarzem?
  Na co dzień takie zespoły nie wykonują transportów w naszej firmie. Jeżeli potrzebują Państwo takiego transportu, wystarczy że skontaktują się Państwo z nami. My podamy najbliższy termin kiedy taki zespół mógł by wykonać transport. Wyjazd zespołu może odbyć się nawet w kilka godzin od zgłoszenia.
 • Skąd i dokąd realizują Państwo transporty?
  Realizujemy transporty na terenie całej Europy i nie tylko. Miejsce początkowe i docelowe nie ma dla nas znaczenia, na pewno jesteśmy w stanie tam dojechać.
 • Jakie wymagania musi spełniać pacjent aby mógł zostać przetransportowany?
  Aby pacjent mógł być transportowany naszymi karetkami musi jedynie być wydolny krążeniowo i oddechowo. Jeżeli pacjent jest w stanie ciężkim o podjęciu transportu decyduje kierownik zespołu transportowego na miejscu.
 • Jak zamówić u Państwa transport medyczny?
  Aby zamówić transport należy skontaktować się telefonicznie z naszą dyspozytornią pod numerem 500 488 338 lub mailowo pod adresem: biuro@liberandum.pl.
 • Jak wyposażone są Państwa karetki? Czy będzie tam tlen medyczny?
  Nasze karetki to duże i przestronne Mercedesy Sprintery. W środku mamy do dyspozycji małą intensywną terapię – ich wyposażenie jest tożsame z tym w karetkach specjalistycznych (dawnych "eRkach").
 • Pogotowie Ratunkowe odmówiło przyjazdu, czy są Państwo w stanie pomóc?
  Możemy dla Państwa zorganizować wizytę domową, wizytę domową zespołu ratunkowego (z lekarzem lub bez) oraz wykonać transport chorego. Wszystko uzależnione jest od Państwa oczekiwań.

Zabezpieczenia medyczne

 • Czy doradzacie Państwo jakie zabezpieczenie będzie dla mnie najlepsze?
  Doradztwo w kwestii zabezpieczenia to część naszej pracy. Wspólnie z Państwem ocenimy ryzyko imprezy, znajdziemy jej najniebezpieczniejsze momenty i na tej podstawie wybierzemy elementy zabezpieczenia które dadzą największą efektywność.
 • Czy karetka zawiezie pacjenta do szpitala czy będą Państwo wzywać karetkę z miasta?
  Jesteśmy zobowiązani przepisami prawa aby transportować pacjentów w stanie zagrożenia zdrowia i życia z terenu imprezy masowej do najbliższego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Decyzje taką podejmie kierownik zespołu karetki, ewentualnie lekarz punktu medycznego lub koordynator medyczny zabezpieczenia.
 • Czy jest możliwość aby przysłali Państwo 1 ratownika na zabezpieczenie?
  Wytyczne Europejskiej Rady Resuscytacji jedynie w rozdziale o Pierwszej Pomocy mówią o 1 ratowniku. Wszystkie zaawansowane zabiegi ratujące życie wymagają współpracy kilku osób w celu osiągnięcia maksymalnej efektywności. Ze względu na dobro potencjalnych pacjentów nigdy nie decydujemy się na wysłanie pojedynczego ratownika.