Blog

blog 3

Wymagania prawne stawiane przed zabezpieczeniem medycznym imprezy masowej. cześć II.


27.04.2020
W pierwszej części tego artykułu przedstawiłem komplet informacji o tym, jakie wymagania prawne muszą być spełnione, aby zabezpieczenie medyczne imprezy masowej mogło zostać przeprowadzone zgodnie z prawem. Dziś chciałbym uzupełnić Twoją wiedzę i podać kilka dodatkowych punktów, które w mojej opinii są niezbędne, aby mówić o bezpiecznym zabezpieczeniu.
blog 3

Wymagania prawne stawiane przed zabezpieczeniem medycznym imprezy masowej. Część I.


16.03.2020
Samowolne działania już dawno odeszły w niepamięć. Dziś na straży porządku w naszym kraju stoi prawo. "Dura lex, sed lex" jak mawiali Rzymianie. Przepisy te dotyczą również lekarzy, ratowników czy właścicieli różnych podmiotów gospodarczych. Ustawy i rozporządzenia, na których skupie się w dzisiejszym wpisie to te, których znajomość (choćby pobieżna) jest niezbędna, aby mówić o organizowaniu zabezpieczenia medycznego.
Nie masz pojęcia, o czym mówię? Nie martw się – zaraz przedstawię Ci te akty prawne, które uważam za najważniejsze. Jest ich oczywiście dużo, dużo więcej, a momentami korelacje między nimi są bardzo dziwne. Spokojnie, nie od razu Kraków zbudowano, do wszystkiego dojdziemy. To co? Zaczynajmy 😊
blog 3

Jak Pan Marek wrócił do domu.


02.03.2020
Jak Pan Marek wrócił do domu, skoro połamał obie nogi? Opowieść o jednym z wielu transportów międzynarodowych.
Zmiana jest częścią życia. Od tak oczywistego zdania zacznę tę opowieść, bo to zmiana zasiała ziarno, z którego wykiełkowała ta historia. Historia Pana Marka do złudzenia przypomina historię mojego taty. W pracy było słabo, zarobki nie te, a i trochę kredytów się nazbierało. Trzeba było podjąć decyzje o zmianie. Pan Marek zrezygnował z pracy w sklepie i wsiadł za kółko. Jeździł międzynarodowe trasy, po 2-3 tygodnie nie było go w domu.